SARAJEVSKI

DANI POEZIJE

Međunarodna književna manifestacija Sarajevski dani poezije je započela svoje postojanje 1962. godine. Učešće i uključivanje autora, ne samo iz BiH i susjednih zemalja nego i iz zemalja širom svijeta je dokaz međunarodnog značaja ovog višednevnog događaja. U sklopu \”Sarajevskih dana poezije\”, Društvo pisaca Bosne i Hercegovine svake godine dodjeljuje nagradu pod nazivom \”Bosanski stećak\”.

Cilj ove manifestacije je očuvanje i unaprjeđenje književnoestetskih i književnoetičkih standarda pisane riječi u Bosni i Hercegovini.

Projekat \”Sarajevski dani poezije\” realizuje:

Društvo pisaca Bosne i Hercegovine

Grupa od 35 pisaca, različitih nacionalnosti, članova dotadašnjeg Udruženja književnika SRBiH, pokrenula je rad asocijacije pisaca 17. maja 1993. godine, pod novim nazivom Društvo pisaca Republike BiH, koje je aktivno djelovalo i u periodu trajanja ratnog stanja u BiH i opsadi Sarajeva. 

Projekat \”Sarajevski dani poezije\” realizuje:

Društvo pisaca

Bosne i Hercegovine

Grupa od 35 pisaca, različitih nacionalnosti, članova dotadašnjeg Udruženja književnika SRBiH, pokrenula je rad asocijacije pisaca 17. maja 1993. godine, pod novim nazivom Društvo pisaca Republike BiH, koje je aktivno djelovalo i u periodu trajanja ratnog stanja u BiH i opsadi Sarajeva. 

Kranjčevićeva 24

drustvo.pisaca@gmail.com