Otvoreni program Federalnog radija – Nenad Tanović

Od utorka, 07.07.2020. godine, naredne tri sedmice u redovnim intervalima Društva pisaca BiH će putem Zoom aplikacije organizirati druženje i čitanje poezije recentnih autora, članova društva. Prvi gost, u utorak u 19.00, bit će Mile Stojić – pjesnik, esejist, antologičar i novinski pisac. Društvo pisaca BiH u saradnji sa Općinom Centar Sarajevo i UNDP-om provodi tokom školske 2019./2020. godine program ‘Čitaj i kreativno razmišljaj’. Program je predviđao gostovanja pisaca u srednjim školama i centrima za zdravo starenje na području općine Centar, ali je zbog pandemije koronavirusa jedan dio tih aktivnosti postao praktično neostvarljiv. Zbog toga će tokom jula 2020. biti održano devet Zoom gostovanja pisaca iz BiH. Trajanje svake Zoom sekcije je ne duže od sat vremena. Svoje stihove će govoriti Ahmed Burić, Mile Stojić, Mustafa Zvizdić, Mehmed Đedović, Lidija Pavlović. Za Federalni radio ovim povodom govori Nenad Tanović.

Poslušajte gostovanje na linku.

Similar Posts